Odaberite neki od proizvoda iz našeg kataloga i dodajte u košaricu.
Dijamantima se volimo diviti, ali kada dođe vrijeme za kupnju dijamantnog nakita, važno je znati na koje korake trebate pripaziti. To se odnosi i na budžet, 4 C kvalifikacije dijamanata, oblik dijamanta... Kako biste sa što većom lakoćom pronašli pravi dijamant za sebe ili svoju voljenu osobu, pratite sljedeće korake.
Prije svega, kada kupujete dijamant morate razumjeti 4 C kvalifikaciju. 4 C čine brušenje (cut), boja (color), čistoća (clarity) i težina (carat). Sve kvalifikacije su izrazito bitne i utječu na cijenu dijamanta.
Brušenje je gotovo pa najbitnija kvalifikacija jer ona pokazuje najbolje kvalitete dijamanta. Zahvaljujući brušenju, dijamant može dobiti na kvaliteti čak i ako njegova čistoća ili boja nije savršena.
Kada je u pitanju boja, dijamant treba biti što više bijel, dakle bezbojan. Obzirom na nedostatak boje u dijamantu, određuje se i njegova cijena. Dakle ako je dijamant blizu bijele boje, on će biti i skuplji od onog koji je bliže žutoj boji.
Čistoća dijamanta odnosi se na nedostatak oštećenja i inkluzija u dijamantu. Tako svjetlost dobro prodire kroz dijamant i postiže se efekt svjetlucanja koji oduševljava. Niti jedan dijamant nije zapravo u potpunosti čist, ali što je bliži tome, to je i skuplji.
Karat je oznaka za težinu dijamanta koju često podrazumijevaju za veličinu dijamanta, no to nije isto. Jedan karat teži 0,2 grama, a cijena dijamanta raste uz broj njegovih karata.
Iako biste odmah mogli zaključiti da je kod dijamanata najvažniji broj karata, zapravo to i nije tako. Brušenje može nadomjestiti težinu dijamanta, čistoću, ali i boju. Prilikom kupnje pripazite na sva 4 C, tako ćete moći izabrati najkvalitetniji dijamant.
Zahvaljujući ovim savjetima, sigurno nećete pogriješiti pri kupnji vašeg dijamantnog nakita. Ipak, najveći savjet koji vam možemo dati jest da uživate u dijamantnom sjaju, njihovoj rijetkosti te jedinstvenosti!